Kwiaty:
- czarnuszki
- stokrotki
- bratka
- cukinii
- róży
- rumianku
- goździka
- begonii
- lawendy
- pelargonii
Łatwe
0 min
1
porcja
Składniki:
Kwiaty:
Sposób przygotowania:
Kwiaty na talerzu? Czemu nie! Surowe, smażone, kandyzowane lub suszone, jako jeden ze składników dania albo dekoracja – zastosowań jest wiele, efekt tylko jeden – kulinarne WOW! :-)
Płatki czarnuszki mają ostrawy i lekko pieprzny, choć z pewnością łagodniejszy niż nasiona, smak. Dodają charakternej pikanterii delikatnym rybom i pieczywu.
Stokrotki zaskakują miętowymi nutami. Znawcy tematu twierdzą, że to kwiat typowo kanapkowy - rozpieszcza podniebienie w duetach z twarożkiem i pesto.
Bratki dodają koloru i słodyczy deserom, sałatkom, galaretkom, a także serom, potrawom z ryżu oraz racuchom i naleśnikom.
Kwiaty cukinii są wyjątkowo delikatne i nieco słodkawe. Idealnie nadają się do faszerowania, zapiekania i smażenia, na przykład w tempurze lub w cieście naleśnikowym.
Płatki róży to czysta słodycz z delikatnym owocowym posmakiem w tle. Różane konfitury i dżemy to nie tylko pyszny dodatek do pieczywa, ale także do mięs.
Kwiaty rumianku mają subtelny jabłkowy posmak, który wydobędzie i podkreśli walory drobiu.
Płatki goździka przypominają nieco gałkę muszkatołową, tyle że z wyczuwalną słodyczą, sprawdzają się jako dodatek do deserów oraz sałatek.
Kwiaty begonii swoją orzeźwiającą kwaskowatością przypominają rabarbar, dlatego przełamią słodycz deserów i sałatek owocowych.
Lawenda ma wyrazisty, cytrynowo-kwiatowy smak. Świeże gałązki są aromatyczną przyprawą do mięsa, a nierozwinięte kwiatki ciekawym dodatkiem do budyniu, lodów i zup owocowych.
Kwiaty pelargonii są lekko kwaskowate, dlatego używane są do sorbetów oraz ciast.